Praca sezonowa za granicą w Norwegii od zaraz

Norwegia ? przepiękny kraj, przepiękne krajobrazy, przepiękna okolica, w dzisiejszym artykule sprawdzimy co tak naprawdę jest tak atrakcyjnego w kraju jakim jest Norwegia, co jest w Norwegii tak atrakcyjnego że Polacy tak tłumnie zaczęli się nią interesować? Norwegia to kraj jedyny w swoim rodzaju jeśli chodzi o rynek pracy za granicą, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

praca-norwegiaNorwegia jest drugim pod względem popularności krajem emigracji zarobkowej Polaków ? tak, tak, takie są statystyki. Dziwne prawda? Też byłem zaszokowany że tak wielka grupa osób interesuje się pracą w Norwegii. Dlaczego? Zacznijmy od początku.

Norwegia poza UE

No właśnie zacznijmy od tego ? że Norwegia nie jest w Unii Europejskiej! A jednocześnie cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród naszych rodaków. Co więcej powiem ? Norwegia jest dużo dużo dalej niż inne konkurencyjne kraje do których trwa eksodus Polakow w poszukiwaniu pracy za granicą.

Jednak mimo to że Norwegia nie jest krajem należącym do strefy euro jest drugim za Niemcami krajem pod wpływem napływu polskich pracowników. Dzieje się tak dlatego, że Norwegia mimo że poza UE nie blokuje możliwości podróżowania i pracowania w tejże ostatniej, Polacy mogą poruszać się po Norwegii bez paszportu a i praca i samo zatrudnienie w Norwegii nie nastręcza zbyt wielu kłopotów polskim pracownikom, stąd tak wielu interesuje się pracą sezonową w Norwegii.

Odpowiedzmy sobie na pytanie kluczowe ? dlaczego Norwegia nie jest w strefie euro? Bo jest to kraj ponad przeciętnie bogaty! I to jest klucz, jest to kraj po prostu bogaty i partycypacja w Unii Europejskiej nie jest korzystne dla Norwegów i po prostu wpłacaliby do budżetu więcej niżby otrzymywali dotacji z UE, stąd Norwedzy się zbuntowali i postanowili nie przystępować do tej strefy.

Praca-sezonowa-w-norwegiiA my jako pracownicy możemy z tego bogactwa skorzystać ? stąd tak wielu polskich pracowników jest zainteresowana pracą sezonową za granicą w Norwegii. Jakiej pracy szukać i jak w Norwegii? W Norwegii bardzo popularna jest praca za granicą w budownictwie ? wielu budowlańców decyduje się na wyjazd właśnie do Norwegii, właśnie ze względu na atrakcyjność tego rynku. Atrakcyjność pod względem finansowym, bo stawki naprawdę są jedne z najlepszych, a dwa rynek pracy nie jest jeszcze tak nasycony chociażby przez Polaków jak rynek pracy w Niemczech, który jest po prostu zalany polskimi budowlańcami. Norwegia co prawda jest krajem trudniejszym do zaadaptowania się i zaaklimatyzowania niż inne kraje europejskie typu Niemcy, Holandia czy Anglia, stąd wiele osób obawia się wyjazdu do Norwegii, ale to jest kolejny plus dla tych odważnych którzy się nie boją, bo będą mieli po prostu mniejszą konkurencję.

Norwegia ? kraj prac sezonowych?

W Norwegii jednym z popularniejszych rodzajów pracy jest praca sezonowa. Praca sezonowa w Norwegii to głównie praca przy zbiorach warzyw i owocow, możemy tu zbierać między innymi truskawki, pracować w gospodarstwach i wykonywać różne prace rolne. Innym typem pracy sezonowej jest chociażby sprzątanie domów i mieszkań. Są tu także dostępne prace dla specjalistów z Polski ale już bardziej w charakterze stałym jak sezonowym, jest tu dostępna praca dla lekarzy, praca dla spawaczy, praca dla hydraulików, elektryków i innych fachowców. Bardzo często są także poszukiwani pracownicy do rzeźni albo przetwórni rybnych.

Planując wyjazd do pracy za granicą w Norwegii warto się do niego odpowiednio przygotować! Warto poczytać sobie artykuły o pracy w Norwegii ? chociażby taki jak ten i inne znajdujące się w internecie ? ponieważ Norwegia to bardzo specyficzny kraj i im więcej się o nim dowiemy jeszcze tu będąc w Polsce ? tym więcej na tym skorzystamy i tym szybciej i łatwiej będziemy w stanie się odnaleźć w pracy i codziennym życiu później w Norwegii ? tym większej ilości rozczarowań oszczędzimy sobie potem w przyszłości.

Praca sezonowa za granicaPraca i życie w Norwegii wcale nie musi być straszne. Oprócz wielu ciekawych porad w internecie w postaci poradników o Norwegii warto poczytać także sobie fora internetowe poświęcone pracy w Norwegii, warto zapoznać się z kompletem wymaganych tamże dokumentów, tak aby przed wyjazdem skompletować sobie wszystko.

Jak już się zdecydujemy na wyjazd do Norwegii ? warto przejrzeć sobie jeszcze będąc w Polsce portale ogłoszeniowe ? zarówno te zawierające ogłoszenia o pracy sezonowej w Norwegii, pracy za granicą, ale także i ogłoszenia o mieszkaniach, lokalach i domach do wynajęcia w Norwegii. Co prawda poszukiwanie pracy w Norwegii różni się od poszukiwania pracy w innych krajach za granicą, ale przeglądając zarówno polskie jak i zagraniczne serwisy ogłoszeniowe możemy wyrobić sobie opinię i znajomość rynku pracy w Norwegii dzięki czemu będziemy mmieli pojęcie na jaką pracę możemy liczyć będąc już w Norwegii. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o pracy w Norwegii polecam artykuły pracy o Norwegii: