Sezonowe prace w Niemczech

No i w szeregu naszych artykułów dotarliśmy wreszcie do sezonowych prac w Niemczech. Jak to mówi sławne już przysłowie last but not least. Dlaczego last but not least? Ano dlatego, że prace sezonowe w Niemczech należą do bardzo popularnych wśród naszych rodaków. A i sami Niemcy bardzo chętnie nas zatrudniają i patrzą przychylnie na polskie kandydatury. Dlaczego? Dlatego, że oprócz znanych nam już wszystkich stereotypów o Polakach w stylu pijacy i złodzieje, szerzy się także inny stereotyp pracowitego, uczciwego i porządnego Polaka i właśnie takich nas chcą zatrudniać nasi zachodni sąsiedzi.

Na jakie prace możemy liczyć w Niemczech? Jest takie powiedzenie, że jak szparagi to do Niemca:) Ogólnie oferty pracy sezonowej w Niemczech to właśnie głównie prace w rolnictwie i sadownictwie. Tu właśnie pojawiają się bardzo często oferty pracy przy zbiorze szparagów i jest to praca oferująca naprawdę bardzo duże zarobki. Ale nie jest to praca dla wszystkich, jak to mówią w branży nie jest to praca dla amatorów, po prostu trzeba znać tą branże, żeby sobie w niej dobrze radzić, warto prześledzić popularne wątki na forach w internecie na temat pracy przy zbiorach szparagów.

A co oprócz tego? Jako, że Niemcy to nasz bliski sąsiad, warunki klimatu są bardzo podobne, wręcz można powiedzieć identyczne, a co za tym idzie uprawiane są podobne uprawy, jak i terminy zbiorów są takie same jak u nas w Polsce.

Co oprócz szparagów możemy robić w Niemczech? Drugim popularnym typem pracy sezonowej w Niemczech są zbiory owoców i innych warzyw. Bardzo popularne są zbiory truskawek, sezon na zbiory truskawek jest bardzo podobny jak nasz w Polsce. Oprócz truskawek możemy się także rozglądać za zbiorami winogron jeśli chodzi o owoce. W przypadku warzyw popularne są także zbiory ogórków. Czyli tak jak u nas, zbiory zaczynają się od truskawek, w maju i czerwcu, później możemy szukać pracy przy zbiorach wiśni, czereśni, śliwek. W kolejnych miesiącach jabłek, chmielu czy chociażby winogron.

W Niemczech oprócz typowych prac rolniczych, sadowniczych, poszukiwani są do prac sezonowych pracownicy kuchni, kelnerzy, kucharze do prac w gastronomii i hotelarstwie. W tym przypadku bardzo często jest wymagana znajomość języka niemieckiego.

Sezonowo poszukiwani są pracownicy do obsługi objazdowych lunaparków, miasteczek rozrywki.

Jakie są zarobki w Niemczech? Polacy w rolnictwie i sadownictwie zarabiają średnio około 7 euro na godzinę.

Gdzie i jak szukać prac sezonowych w Niemczech? Najlepiej jest szukać we własnym zakresie, można popytać znajomych, być może ktoś z naszych najbliższych znajomych wybiera się na jakieś zbiory, a jeśli nie to może sam ma kogoś znajomego, który będzie chciał nas zabrać ze sobą. W przeciwnym razie pozostaje nam poszukiwanie pracy na branżowych serwisach pracy i lokalnych ogłoszeniach.

Dużo ofert pracy oferuje nam internet, poniżej linki do tego typu stron: